Podróże kształcą... czyny szlachetne. Zespół Fundacji Czynów Szlachetnych miał okazję poznać kulturę społeczności Zanzibaru. To pełni energii, uśmiechnięci ludzie, którzy cieszą się z każdej okazji przesłanej przez los. My postanowiliśmy pomóc losowi. Jak?

Mikungunini należy do dystryktu Kigomani, który jest częścią większej całości o nazwie Matemwe. Wioska leży na uboczu i jest ostatnia na liście, jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc insytucjonalną. Mieszka tam około 500 osób, a w szkole uczy się 250 dzieci.

Szkoła wygląda tak, jak na zdjęciu – nie ma w niej krzeseł, biurek, podstawowej infrastruktury potrzebnej do edukacji.

Aby zapewnić dzieciom możliwość rozwoju Fundacja Czynów Szlachetnych nawiązał kontakt z lokalnymi aktywistami, którzy pomogą w zorganizowaniu remontu szkoły i budowie punktu sanitarnego.

Jesteśmy w trakcie ustaleń, więcej szczegółów wkrótce!